Vizion Mar Vidigal Villa

  • 70 m²

Vizion Mar Vidigal Villa ligger i Gavea område i Rio de Janeiro og består af 1 soveværelser og en solterrasse. Denne indkvartering kan rumme op til 4 gæster.

Der er 1 badeværelser til rådighed.

Stedet er udstyret med et køkken.

Det tager 25 minutters gang fra villaen til Fundação Planetário da Cidade do Rio de Janeiro & Museu do Universo og 10 minutters kørsel til Lagoa Rodrigo de Freitas. 150 meters gåtur tager dig til lokale restauranter, herunder Vidigal Gourmet og Bar da Laje. Gæsterne vil nyde en førsteklasses beliggenhed i nærheden af Mirante Do Leblon.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Vizion Mar Vidigal Villa Rio de Janeiro
Casa Vidigal
pris kun for mobil

Casa Vidigal

142 m fra overnatningsstedet
New Years Eve In Rio Ocean View Balcony Near Leblon And Ipanema
pris kun for mobil

New Years Eve In Rio Ocean View Balcony Near Leblon And Ipanema

254 m fra overnatningsstedet
USD 75 USD 68
pr. nat
Flat Completo Para Ate 4 Pessoas No Vidigal - Rj Prox Ao Rock In Rio
pris kun for mobil

Flat Completo Para Ate 4 Pessoas No Vidigal - Rj Prox Ao Rock In Rio

257 m fra overnatningsstedet
USD 37 USD 33
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Santos Dumont Lufthavn
    18 km

    Togstationer

    Estação D Pedro II Central Station
    12 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    Lufthavnstransport

    • Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)

    Serviceydelser

    • Privat ind-/ udtjekning
    • 24 timers vagtservice
    • Omklædningsrum
    • Valutaveksling
    • Barber shop
    • Vaskeri
    • Renseri
    • Butikker/Handelsservices

    Spisemuligheder

    • Udendørs spiseområde

    I køkkenet

    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    Fritid

    • Adgang til strand
    • Natklub
    • Underholdning
    • Solterrasse

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Terrasse
    • Havemøbler
    • Te- og kaffefaciliteter

    Enheder

    • Fladskærms TV

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Nøgleadgang

    Kæledyr

    • Kæledyr ikke tilladt !

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 22:00
    Udtjekning: fra 12:00 indtil 13:00
    Ofte stillede spørgsmål
    • ❓
      Er der nogen seværdigheder tæt på Vizion Mar Vidigal Villa?
      Du kan besøge Mirante Do Leblon, som ligger i nærheden af Vizion Mar Vidigal Villa.
    • ❓
      Hvor meget koster det at bo på Vizion Mar Vidigal Villa?
      Lejen på Vizion Mar Vidigal Villa starter ved 98$ dollars pr. Nat.
    • ❓
      Hvad er tidspunktet for ind- og udtjekning i Vizion Mar Vidigal Villa?
      Gæster i Vizion Mar Vidigal Villa skal tjekke ind senest 22:00 og tjekke ud senest 13:00.
    • ❓
      Hvilke restauranter ligger i nærheden af Vizion Mar Vidigal Villa?
      Restauranter i nærheden af Vizion Mar Vidigal Villa omfatter Vidigal Gourmet og Paladar Nordestino.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Santos Dumont Lufthavn
    18 km

    Togstationer

    Estação D Pedro II Central Station
    12 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Vizion Mar Vidigal Villa Rio de Janeiro

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk